Depresija

Depresija nav vienkārši “slikts garastāvoklis”, bet vispārējā un nopietna organisma slimība. Cilvēks izjūt nomāktību, nogurumu,  nekas neiepriecina, nekas nepatīk, var būt miegainība pa dienu, bet bieži bezmiegs naktīs, viss kaitina un liekas, ka kolēģi un tuvinieki noskaņoti naidīgi un nesaprot. Ārsti šo stāvokli sauc par depresiju, ja tās ilgst vairāk nekā 2 nedēļas un cilvēks nav spējīgs pats ar saviem spēkiem uzlabot sev garastāvokli.

  Depresija ir ļoti izplatīta slimība. Pēc statistikas datiem ar depresiju saskaras katra piektā sieviete un katrs desmitais vīrietis. Depresija būtiski maina cilvēka dzīvi – pasliktinās darbaspējas, attiecības ģimenē. Grūti pieņemt lēmumu, grūti saņemties un pašam griezties pēc palīdzības.

  Pēdējā laikā sasniegti lielie panākumi depresijas ārstēšanā. Ārstēšanai parasti izmanto nemedikamentozas un medikamentozas metodes. Mūsdienīgu un efektīvu antidepresantu atklāšana pamatīgi uzlaboja depresijas ārstēšanas rezultātus. Lielāka daļa pacientu izjūt ievērojamu uzlabošanu pēc 1-2 mēnešiem. Uzlabojies garastāvoklis, parādās enerģija, būtiski uzlabojas arī cilvēka dzīve, parādās jaunas iespējas.